|
Welkom bij de digitale nieuwsbrief van het Drents Museum, september 2009
 Eddy Roos. Verstilde beweging Op dit moment wordt er druk gewerkt aan het overzicht van de bekende beeldhouwer, choreograaf, filmer en tekenaar Eddy Roos. De officiele opening van de expositie wordt verricht door Max van de Berg, commissaris van de Koningin in Groningen. Vanaf 27 september 2010 is de tentoonstelling open voor publiek.
 Dans Uniek aan deze tentoonstelling zijn de live uitvoeringen van professionele dansers in een choreografie die speciaal voor deze gelegenheid door Eddy Roos is gemaakt. Elke zondagmiddag tussen 12.00 uur en 16.00 uur. De dansers zijn in de herfstvakantie en in de kerstvakantie dagelijks te zien.
 Art Nouveau en Art Deco uit Belgie Nog zo n mooie tentoonstelling! Vanaf 6 oktober 2010 kunt u niet alleen werk van de bekende Belgische ontwerpers als Henry van de Velde en Victor Horta zien, maar ook werk van minder bekende Belgische ontwerpers, die absoluut een kennismaking meer dan waard zijn!
 Activiteiten Naast de twee prachtige tentoonstellingen organiseert het museum dit najaar veel extra activiteiten, waaronder lezingen over Belgische Art Nouveau, een dansvoorstelling voor kinderen, een theatervoorstelling over de vaderlandse geschiedenis en demonstraties in de OntdekkingsKamer. Uiteraard doet het museum weer mee met Oktobermaand-Kindermaand.
 Aanwinsten Onlangs is een bijna negentien centimeter hoog glas uit het tweede kwart van de achttiende eeuw aangekocht, voorzien van een gegraveerde afbeelding en tekst. Met dank aan de BankGiro Loterij zijn dit jaar o.a. twee interessante kunstwerken met Drentse onderwerpen aangekocht: het schilderij Gezicht op Vledder, geschilderd door Ids Wiersma (1878-1965) en een aquarel van Anton van Rappard (1858-1892),
 De afgelopen weken is het museum begonnen met de vooraankondigingscampagne voor de grote tentoonstelling Goud uit Georgie. De mythe van het Gulden Vlies. Op drie culturele Uitmarkten (Amsterdam, Groningen en Assen) werd informatie over deze bijzondere tentoonstelling gegeven, die na Washington, New York, Athene, Los Angeles en Stockholm vanaf maart 2010 te zien zal zijn in Assen. De prachtige gouden flyers gingen als warme broodjes over de toonbank en deze belangstelling geeft nu al de grote interesse voor deze tentoonstelling aan.
 Groepen Kom ook eens met een groep gelijkgestemden naar het museum. Onze professionele rondleiders geven u graag meer informatie over een bepaalde tentoonstelling. Bekijk hier de mogelijkheden.
 Uitbreiding Drents Museum De voorbereidingen voor de bouw zijn inmiddels in volle gang. De struiken rond het parkeerterrein waar de nieuwe expositievleugel zal verrijzen zijn gerooid. Vanaf 21 september a.s. wordt het parkeerterrein buiten gebruik gesteld en zal de aannemer beginnen met het plaatsen van de damwanden. Het Koetshuis, waarin de nieuwe entree van het museum komt, zal medio oktober worden opgetild en een tiental meters worden verplaatst zodat de ondergrondse ontvangstruimte aangelegd kan worden. In de loop van 2010 wanneer de ondergrondse bouwwerkzaamheden zijn afgerond wordt het Koetshuis geplaatst op een glazen plint zodat het gebouw lijkt te 'zweven'. Het laatste nieuws over de nieuwbouw vindt u hier.
Seizoensfolder Bekijk hier de nieuwe seizoensfolder met alle tentoonstellingen en activiteiten t/m halverwege 2010.
Nieuwsbrief Wilt u uw eigen relaties ook op deze nieuwsbrief attenderen? Verwijs ze dan naar de website van het Drents Museum of stuur deze mail door. De volgende nieuwsbrief zal medio december 2009 worden verzonden.
Afmelden
|